ABD’nin en üst düzey profesyonel futbol ligi olan MLS ne zaman kurulmuştur? 

admin tarafından tarihinde yayınlandı

Hadi futbol gecesi ipucu belli oldu. ABD’nin en üst düzey profesyonel futbol ligi olan MLS ne zaman kurulmuştur? diye soruldu

hadi Futbol Gecesi bu akşam 21.30’da!⚽️ ABD basketbol, Amerikan Futbolu ve beyzbol gibi sporlar konusunda endüstri standartlarını belirler ama futbol gibi global bir sporda ismi çok anılmaz. Yakın zamanda artan altyapı yatırımları ve David Beckham, Zlatan İbrahimoviç gibi efsane isimlerin Amerikalı takımlara transfer olmasıyla artık futbolda da kendisinden bahsettirmektedir. Bu haftaki ipucumuz ABD futbolu ile ilgili.🙃 ABD’nin en üst düzey profesyonel futbol ligi olan “MLS” ne zaman kurulmuştur? 🤔🙄 .

Abd profesyonel futbol ligi MLS’nin açılımı “Major League Soccer” dır. Dünya kupasının Amerika’da yapılmasından hemen sonra kurulmuştur. 

 

Hadi ipucu cevabı : 1993

MLS akıllı pazarlama süreçleri son 12 yılda dünyada konuşulan bir futbol ligi konumuna geldi. Bu pazarlama süreci içerisinde, günümüz dünyasının modern pazarlama teknikleri aktif olarak kullanılıyor ve bunun sayesinde de  değerli bir lig” konumuna getirilmeye devam ediyor. İşleyiş kısaca aşağıdaki şekilde devam ediyor. 

ABD'nin en üst düzey profesyonel futbol ligi olan MLS ne zaman kurulmuştur?  1

abd mls lig

 

Son Güncelleme Tarihi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir