Eskimoların kar kalıplarından yaptıkları evlere ne ad verilir biliyor musun?

admin tarafından tarihinde yayınlandı

Bugün hadi 80.000 TL veriyor. Hadi ipucu ve joker için bizi takip etmeye devam edin!. Ailece hadi 18:00’de büyük ödül 30.000 ve sürprizlerle karşınızda. Eskimo evlerini biliyor musunuz?

Ailece hadi @ceydadvenci‘nin sunumuyla bugün saat 18.00’de😍
Ödülümüz 30.000 TL🤩
Anneler, babalar minik hadicileri buraya alalım!👧🏼🧒🏻 Bu ipucu onlar için geliyor. Bugün içinde yaşadığımız betonarme evler yaygınlaşmadan önce insanlar kalacak sıcak bir yer inşa edebilmek için yaratıcı olmalıydı.🏠 Alaska, Kanada’nın kuzey kesimleri ya da Grönland’de yaşayan insanlar soğuk iklim nedeniyle diğerlerinden daha da yaratıcı olmak zorunda kaldılar.☃️ İşte İnuit dilinde “ev” anlamına gelen yapılar böyle doğdu. Peki Eskimoların kar kalıplarından yaptıkları bu eve ne ad verilir biliyor musun?❄️🙄🤔

Görüntü olarak oldukça bilinen bir yapı olan Eskimoların buzlardan evlerinin ismine, iglo adı verilmektedir. Bu evler, tamamen kardan yapılmaktadır. Ve iglolar kış mevsiminin çetin geçtiği ya da kar tabakasının kalın olduğu bölgelerde, belirli bir uğraş sonucunda yapılabilmekte ve hatta içerisinde konaklanabilmektedir.

Eskimoların kar kalıplarından yaptıkları evlere ne ad verilir biliyor musun? 1

iglo nedir

Hadi ipucu cevabı : iglo

 

Son Güncelleme Tarihi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir