18 Ocak Hadi ipucu sorusu ve joker kodu. Hadi ipucu sorusu: Papara nedir?

Hadi tarafından tarihinde yayınlandı

hadi ipucu papara nedir

Merhaba sevgili hadiciler. Günün hadi ipucu sorusunda Papara nedir diye soruldu. Hadioynalive adresinden yayımlanan hadi ipucu sorusu

“Merhaba sevgili hadiciler! hadi bugün 12.30’da.  Ana karakterleri Kavuklu ve Pişekar olan, açık alanda oynan, doğaçlamaya dayanan müzikli ve danslı halk oyununun adını eminiz ki hepiniz biliyorsunuzdur. Peki, oyunun baş müzisyeni tarafından çalınan, orta oyununda kullanılan hangi müzik aletine “papara” adı verilir? Biliyor musunuz?” 

hadi ipucu papara nedir

hadi ipucu papara nedir

Hadi ipucu cevabı : ZURNA

Orta oyunu ana karakteri Kavuklu ve Pişekar olan genellikle açık alanlarda icra edilen bir müzikli oyundur. Oyunların kesin yazılmış bir senaryoları yoktur ve doğaçlamaya dayalı oynanır. Oyunlarda genellik toplumun sorunlarına değinilirken eleştirel bazlı komedi yapılır. Orta oyununda kullanılan birçok enstrümanın kendine has ismi vardır.

Normalde günümüzde müzik aleti olarak kullandığımız zurnanın orta oyundaki karşılığı “papara” dır. Papara ağaçtan yapılır ve genellikle iki karış boyundadır. Keskin bir sesi olan paparanın ağız kısmı incedir. Tek başına kullanımı pek yoktur. Genellikle davulla beraber kullanılır.

Güncel hadi joker kodları için konumuza göz atabilirsiniz

Güncel Hadi Joker Kodları

Son Güncelleme Tarihi

Kategoriler: Hadi ipucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir