Zeljko Obradovic hangi basketbol klübümüzün antrenörüdür?

Hadi tarafından tarihinde yayınlandı

8 Şubat 20:30 Hadi Spor Gecesi ipucu paylaşıldı. Zeljko Obradovic hangi basketbol klübümüzün antrenörüdür? diye soruldu. Hadi joker kodu için konumuza göz atmayı sakın unutmayın!

hadi spor gecesi 20:30’da!. Avrupa basketbolunda Yugoslav ekolü disiplini ve sistemiyle nice başarılara koşmuştur. Bu ekolün en önemli temsilcilerinden biri olan Zeljko Obradovic ülkemiz basketbolunda da birbirinden güzel başarılara imza atmıştır. Bu akşam için ipucumuz da bu değerli spor insanıyla alakalı. Zeljko Obradovic hangi basketbol klübümüzün antrenörüdür?

Obradovic basketbol oyunculuğu kariyerine Borac Cacak’da başladı. 1980-1984 arası Borac Cacak’da oyun kurucu mevksinde oynadı. 1984 yazında 24 yaşındayken KK Partizan takımına katıldı. Obradovic ve takımı 3. sezonda 1986-87 Yugoslavya Basketbol Ligi’ni kazandı. Bir sonraki sezon da 1988 Euroleague dörtlü finali’ne ulaştı. Son olarak, 1989 yılında Yugoslav Kupası ve Koraç Kupası’nı kazandı. Bu süre sırasında, Yugoslavya’da en iyi ve güvenilir oyun kurucu biri olarak bilinmektedir.

Ayrıca 1988 Olimpiyat Basketbol Turnuvası’nda ve 1990 FIBA Dünya Şampiyonası’nda altın madalya ve gümüş madalya kazandı. Yugoslav milli basketbol takımının bir üyesiydi.

Hadi ipucu cevabı : Fenerbahçe

Zeljko Obradovic hangi basketbol klübümüzün antrenörüdür? 1

zeljko obradovic hangi takım

Son Güncelleme Tarihi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir